Polish Airports vol.3 XP v2

Latest version: v2.1 (2020)

Post Reply
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Polish Airports vol.3 XP v2

Post by Martin_Starski »

kliste wrote: Wednesday 25 May 2022, 07:16 EPPO, chce wybrać SID XINDA1B lub OBOKU1B
Hi, this has nothing to do with our scenery - you need to update AIRAC and thus probably you need to pay for Navigraph or another similar service to get the updated info (usually you can buy the data that you put onto your sim, or buy the data plus the navigation charts).
kliste

Re: Polish Airports vol.3 XP v2

Post by kliste »

Być może. Jestem świadom, że chyba nie jest to temat dla tego wątku. Będę wdzięczny za wskazówki bo jestem kompletnie zielony.
kliste

Re: Polish Airports vol.3 XP v2

Post by kliste »

Martin_Starski wrote: Wednesday 25 May 2022, 08:04
kliste wrote: Wednesday 25 May 2022, 07:16 EPPO, chce wybrać SID XINDA1B lub OBOKU1B
Hi, this has nothing to do with our scenery - you need to update AIRAC and thus probably you need to pay for Navigraph or another similar service to get the updated info (usually you can buy the data that you put onto your sim, or buy the data plus the navigation charts).
Thanks Martin for the information. Is there any possibility to get some free version just to start?
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Polish Airports vol.3 XP v2

Post by Martin_Starski »

Przepraszam, ze przerzucilem sie na angielski - czasami czlowiek szybciej robi niz mysli :wink:

Niestety nie do konca mam wiedze czy jest dostepny darmowy AIRAC - wynika to rowniez z tego, ze nie wiem czy chcesz go zaktualizowac pod katem symulatora czy tez masz jakis konkretny platny dodatek samolotu, ktory wymaga aktualizacji AIRAC'a do aktualnej wersji. Niemniej tego typu watkow znalezc mozna bardzo duzo, zarowno u Wujka Googla jak i na Youtube. Jezeli szukasz realnego latania to sugeruje "uzbroic sie" w platny dodatek samolotu, ktory to w pelni umozliwi - niemniej wowczas rowniez bedzie potrzebne zakupienie aktualnego AIRAC'a (przykladowo poprzez https://navigraph.com lub https://www.aerosoft.com/en/flight-simu ... er=AS11684)
Pierre
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 7
Joined: Sunday 12 Jun 2022, 07:30
Name: Pierre

Re: Polish Airports vol.3 XP v2

Post by Pierre »

Witam i pozdrawiam. Jestem początkującym użytkownikiem X-Plane 11. W maju zakupiłem za pośrednictwem strony Orbx DD_Polish_Airports_vol1, 2 i 3. Instalacja na platformie MACOS 12.4 przebiegła pomyślnie, ale niestety żadne z tych scenerii nie działają. Pokazuje się informacja "There was a problem loading the scenery package: Custom Scenery/DD_Polish_Airports_vol1 The scenery may not look correct.Please see the Log.txt file for detailed error information. E/SYS: | (io_dsf.cpp:808)." Ta informacja dotyczy również pozostałych Vol. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Polish Airports vol.3 XP v2

Post by Martin_Starski »

Pierre wrote: Sunday 12 Jun 2022, 07:49 Please see the Log.txt file for detailed error information
Czesc, prosze o zalaczenie do posta plikow log.txt oraz scenery_packs.ini (skompresowane do pliku zip) - wowczas nie bede musial "zgadywac" :P

Natomiast jezeli mialbym bawic sie w "strzelanie" co moze byc problemem to moze chodzic o plugin SAM i brak biblioteki (bez niej sceneria nie bedzie chodzic poprawnie). Odsylam do manuala zalaczonego do produktu lub do stosownego watku na tym forum: viewtopic.php?f=3&t=509

Image)
Pierre
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 7
Joined: Sunday 12 Jun 2022, 07:30
Name: Pierre

Re: Polish Airports vol.3 XP v2

Post by Pierre »

Z pewnością chodzi o SAM. Napiszę jęk jest u mnie. Scenerie, bibliotekę i SAM pobrałem z ORBX. Wersja SAM to 3.014. Ona nie działa i nie ma jej w menu "Plugins". Nawet jeśli dostosuję się do wskazówek dotyczących egzekucji pliku sh. Aplikacja nie działa. Pobrałem nową wersję SAM (3.1.6) i ta działa poprawnie. Plik sh również i aplikacja także. Plugin SAM jest. Natomiast nie działają scenerie DD i plik scenery_pack.ini nie zmienia się. Za chwilę wyślę log.txt oraz .ini z obiema wersjami SAM. Pozdrawiam
Pierre
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 7
Joined: Sunday 12 Jun 2022, 07:30
Name: Pierre

Re: Polish Airports vol.3 XP v2

Post by Pierre »

WYsłałem, ale coś poszło nie tak.
Zrobiłem po mojemu:
1. Deinstalacja scenerii DD, ZZ_DD, SAM i ORBIX Library. A ponieważ deinstalacja to wg mnie usunięcie wszystkich polików, więc je ręcznie usunąłem.
2. CleanMy Mac zrobił swoje;
3. Uruchomiłem komputer ponownie.
4. Instalacja Scenerii z ORBIX-a. SAM się instaluje sam (jak sama nazwa wskazuje), więc a usunąłem ponownie, ale zostawiłem scenerie.
5. Rozpakowałem nową wersję SAM-a do odpowiedniego folderu.
6. Uruchomiłem skrypt .sh
7 SAM jest i działa.
8. Błąd opisywany wcześniej się nie pojawia, ale...
Nie mam pewności, że scenerie działają. Mam 69 lat i pracowałem jako programista dla firmy Autodesk i nie rozumiem jak można sprzedać coś co nie działa, lub wymaga dodatkowych czynności poza instalacją. Ale widocznie powinienem przywyknąć.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6260
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: Polish Airports vol.3 XP v2

Post by DD Stanislaw »

Witam.
Pierre wrote: Monday 13 Jun 2022, 10:17 powinienem przywyknąć
Jeśli Scenery Animation Manager jest już zainstalowany to nie ma potrzeby przywykać - wykorzystywany jest w bardzo wielu sceneriach i jeśli działa to działa wszędzie. Plugin SAM jest darmowy, nie trzeba go kupować.
Image
Pierre
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 7
Joined: Sunday 12 Jun 2022, 07:30
Name: Pierre

Re: Polish Airports vol.3 XP v2

Post by Pierre »

Jeśli chodzi o SAM, to pełna zgoda. Jest darmowy. Nie rozumiem jednak dlaczego nie działa w wersji dostarczanej przez ORBIX. Co jest nie tak. Może OS?
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Polish Airports vol.3 XP v2

Post by Martin_Starski »

Dzieki za odpowiedz.

Rzeczywiscie wszystko wskazuje na to, ze problem lezy w SAM, natomiast log.txt nie wskazuje na nic krytycznego. Na razie nieco zdziwily mnie nazwy folderow SAM w scenery_packs.ini - myslalem, ze moze developer SAM cos zmienil bez zachowania wstecznej kompatybilnosci, ale sprawdzilismy z ostatnia wersja i wszystko dziala jak nalezy:

Image

Wpis powinien byc SAM_Library a nie SAM_Developerpack - u mnie wyglada to w nastepujacy sposob w scenery_packs.ini: SCENERY_PACK X:\...\X-Plane 11\Resources\plugins\SAM\lib\SAM_Library/

W ten sposob plugin tworzy skojarzenie biblioteki z folderem scenerii X-plane 11. Instalujac poprostu skopiowalem folder SAM plugin w Resources\plugins\
Pierre wrote: Monday 13 Jun 2022, 10:17 nie rozumiem jak można sprzedać coś co nie działa, lub wymaga dodatkowych czynności poza instalacją
Prosze wybaczyc, ale jak dla mnie to sa zbyt smiale wnioski. Moge zapewnic, ze u znacznej wiekszosci uzytkownikow scenerie dzialaja poprawnie i nie maja oni najmniejszych problemow z wykorzystaniem biblioteki SAM. Staramy sie wykorzystywac wszelkie dostepne narzedzia, aby w jak najlepszy sposob optymalizowac nasze scenerie i dostosowywac do tego co umozliwia nam X-Plane. Akurat Pan korzysta z ORBX, ktory tworzy swoj wlasny plik instalacyjny, na ktory nie mamy bezposredniego wplywu - jedynie dostarczamy im stosowne pliki.
Pierre
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 7
Joined: Sunday 12 Jun 2022, 07:30
Name: Pierre

Re: Polish Airports vol.3 XP v2

Post by Pierre »

Dziękuję za pomoc. Moje uwagi były natury ogólnej, a nie odnosiły się bezpośrednio do Was. Jako użytkownik nie muszę mieć pojęcia o tym skąd pochodzi dana aplikacja. Ja kupiłem Scenerie i nie wiem, że jakiś dodatek jest zrobiony przez tą czy tamtą firmę. Jeśli chodzi o wpis dotyczący biblioteki "SAM_Developerpack" to już go nie ma (w załączeniu obecny plik) natomiast pozostaje biblioteka ORBX. Ja też po pobraniu SAM.zip ze strony x-plane.org skopiowałem folder SAM plugin w Resources\plugins\. Pozostaje pytanie czy trzeba to zmieniać i w jaki sposób?
Proszę zrozumieć że siedzę nad tym od soboty i to mnie doprowadza do szału. :)
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: Polish Airports vol.3 XP v2

Post by Martin_Starski »

Niestety jezeli chodzi o installer ORBX nie jestesmy w stanie sie wypowiedziec, gdyz calkowicie jego funkcjonalnosc lezy w gestii ORBX.

Natomiast wydaje mi sie, ze nadal w scenery_pack.ini brakuje odnosnika do SAM library, czyli wpisu wskazujacego na nastepujaca lokalizacje: ...\X-Plane 11\Resources\plugins\SAM\lib\SAM_Library

Instalujac plugin SAM kilka bibliotek SAM jest umieszczona w folderze SAM plugin (lib). Za kazdym razem, gdy uruchamiasz X-Plane, SAM tworzy skroty do tych bibliotek w folderze Custom Scenery:

Image

Wowczas SAM dodaje rowniez swoje skroty do pliku scenery_packs.ini i umieszcza je na gorze.

Czasami zdarza sie, ze instalacja XP i generowane przez SAM linki nie dzialaja poprawnie, dlatego wowczas jest mozliwosc manualnej kontroli dodawania biblioteki SAM. Pierwsze co trzeba zrobic to ustawic SAM na "manual", czyli w XP wejsc w zakladke: Plugins -> SAM -> Airport Operation System:

Image

Wejsc w ustawienia i wybrac opcje ‘Manually added by user’:

Image

W takiej sytuacji skopiuj folder ...\SAM\lib\SAM_Library do folderu Custom Scenery -> tak, jak każdy inny pakiet scenerii i sprawdz prosze czy wszystko dziala.
Pierre
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 7
Joined: Sunday 12 Jun 2022, 07:30
Name: Pierre

Re: Polish Airports vol.3 XP v2

Post by Pierre »

Bardzo Panu dziękuję, ale niestety nic u mnie nie działa. W XP jest zakładka SAM. Gdy w nią wchodzę, pokazuje się "Main WIndows" Żadnych innych opcji nie ma.
Pierre
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 7
Joined: Sunday 12 Jun 2022, 07:30
Name: Pierre

Re: Polish Airports vol.3 XP v2

Post by Pierre »

Męczę się okropnie z tym, kopia folderu SAM_Library do Custom_Scenery nic nie dała. Natomiast zmieniłem w pliku scenery_pack.in AA_SAM na SAM_Library. Mam w tej chwili dostęp w Menu głównym XP do zakładki Plugins>SAM>Main Windows. Pokazuje się okno i narzędzia o k†owych Pan pisze. Co będzie dalej jeszcze nie wiem ;)
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Post Reply