EPKK Krakow MSFS

Latest version: v1.4 (2021)

Post Reply
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6259
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

EPKK Krakow MSFS

Post by DD Stanislaw »

EPKK Krakow MSFS for Microsoft Flight Simulator by Drzewiecki Design

Product description:
http://www.drzewiecki-design.net/prodEPKK_MSFS.htm

Image Image Image
Image
User avatar
Adam73
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 14
Joined: Thursday 22 Sep 2011, 08:52
Name: Adamo
Location: POZnań

Re: EPKK Krakow MSFS

Post by Adam73 »

Wygląda doskonale :shock: Wiadomo kiedy będzie w ORBX?
Austinn
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 3
Joined: Tuesday 18 Aug 2020, 21:46
Name: Sebastian

Re: EPKK Krakow MSFS

Post by Austinn »

Panie Stanisławie wielkie brawa, poziom szczegółów powala na lotnisku i w jego wnętrzu, to samo jeśli chodzi o Śródmieście, patrząc na fasady budynków mogę poznać konkretne ulice :lol:
Oczywiście takie punkty jak Szkieletor, czy Błękitek, Galeria Krakowska, Hotel Forum, długo można wymieniać.
Jestem posiadaczem wszystkich wersji EPKK (Fsx/P3d) i jak tylko zobaczyłem że jest wersja MSFS2020 natychmiast kupiłem.
Jest jednak rzecz, która już mnie irytowała w wersji do P3d a teraz to aż razi, otórz kominy PGE Energia Ciepła - tam jest jeden wysoki komin, nie dwa! Drugi został rozebrany z 5 lat temu, albo i więcej. Nawet na Google earth to widać prawidłowo. Przydało by się też oświetlenie ostrzegawcze na kominie.
Kolejna rzecz to tekstura Mini Dobrzański na budynku Galerii Bronowice.
Proszę mnie źle nie zrozumieć bo jestem pod ogromnym wrażeniem produktu, jego detali i płynności działania, nie odczuwam spadku fps, a to duży plus, ale brakuje mi jeszcze jednej lokalizacji, choć mamy tu scenerię Krakowa, a Nowa Huta to nie Kraków :wink: ale ArcelorMittal jest dużym punktem vfr i szkoda że go zabrakło, choćby kominów.
Mam nadzieję że przy jakimś patchu to Pan uwzględni moje uwagi.
Pozdrawiam i czekam na serię PA.
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: EPKK Krakow MSFS

Post by Martin_Starski »

Adam73 wrote: Saturday 26 Jun 2021, 20:22 kiedy będzie w ORBX?
To pytanie bardziej do ORBX, bo my zgłaszany je do publikacji we wszystkich kanałach jednocześnie. Natomiast w przypadkach niektórych sklepów / Partnerów czas publikacji może się nieco wydłużyć ze względu na specyfikę.
Austinn wrote: Saturday 26 Jun 2021, 22:47 poziom szczegółów powala na lotnisku i w jego wnętrzu
Bardzo nam miło czytać takie opinie - polecamy wystawienia komentarza w danym sklepie :wink:
Austinn wrote: Saturday 26 Jun 2021, 22:47 jest jeden wysoki komin, nie dwa
Austinn wrote: Saturday 26 Jun 2021, 22:47ArcelorMittal
Serdeczne dzięki za te uwagi - zapisane i weźmiemy je jak najbardziej pod uwagę.
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6259
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: EPKK Krakow MSFS

Post by DD Stanislaw »

Adam73 wrote: Saturday 26 Jun 2021, 20:22 Wygląda doskonale Wiadomo kiedy będzie w ORBX?
Dziękujęmy!
Myślę, że to kwestia kilku dni. ORBX tworzy własny instalator i zawsze sprawdzają produkty przed wydaniem na ich platformie.
Austinn wrote: Saturday 26 Jun 2021, 22:47wielkie brawa
Dzięki w imieniu całego zespołu.
Austinn wrote: Saturday 26 Jun 2021, 22:47 kominy PGE Energia Ciepła
Bardzo dobra uwaga i, szczerze mówiąc, planowaliśmy wykonać nowy model całej elektrociepłowni do wersji v1.1 (będzie dostępna przed wydaniem produktu na Marketplace). :wink:
Austinn wrote: Saturday 26 Jun 2021, 22:47 tekstura Mini Dobrzański na budynku Galerii Bronowice
Sprawdzimy to (rozumiem, że kiedyś był Mini a teraz jest Galeria?)
Austinn wrote: Saturday 26 Jun 2021, 22:47ArcelorMittal
Powiedziałbym że to już jest bliżej do Pobiednika niż EPKK :wink: i nie jest to żaden punkt VFR (jest pomiedzy Limą i Echo). Moim zdaniem praktyczniej byłoby zrobić lepiej elektrownię wodną na Wiśle, która jest punktem Lima, oraz radar na współrzędnych 50°06'33N 019°46'46E, który jest punktem dolotowym Zulu.
Image
Austinn
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 3
Joined: Tuesday 18 Aug 2020, 21:46
Name: Sebastian

Re: EPKK Krakow MSFS

Post by Austinn »

DD Stanislaw wrote: Sunday 27 Jun 2021, 08:48 Sprawdzimy to (rozumiem, że kiedyś był Mini a teraz jest Galeria?)
Nie, budynek Galerii Bronowice, przy ul.Stawowej między Obi a Ikea ( znajduje się na ścieżce podejścia do pasa 25) ma inną teksturę, widać na niej logo Salonu Mini ( Salonu BMW Dobrzański), który znajduje się blisko muzeum lotnictwa, w innej części Krakowa. Dwa zupełnie różne miejsca. Jakby podmienione tekstury.

Druga rzecz to tekstura w punkcie oczekiwania do pasa 25, na betonie opis pasa 07
DD Stanislaw wrote: Sunday 27 Jun 2021, 08:48 Moim zdaniem praktyczniej byłoby zrobić lepiej elektrownię wodną na Wiśle, która jest punktem Lima, oraz radar na współrzędnych 50°06'33N 019°46'46E, który jest punktem dolotowym Zulu.
Jestem za :mrgreen:
Austinn
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 3
Joined: Tuesday 18 Aug 2020, 21:46
Name: Sebastian

Re: EPKK Krakow MSFS

Post by Austinn »

Martin_Starski wrote: Saturday 26 Jun 2021, 23:10 Bardzo nam miło czytać takie opinie - polecamy wystawienia komentarza w danym sklepie
Oczywiście, na simmarkecie już pozytywna opinia wysłana :wink: .
MilonRouge
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 3
Joined: Saturday 26 Jun 2021, 20:18
Name: MilonRouge

Re: EPKK Krakow MSFS

Post by MilonRouge »

Defs gonna be getting this when it hits Orbx! :D Reading the comments here, is the city included or is this just the airport?
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6259
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: EPKK Krakow MSFS

Post by DD Stanislaw »

There are landmarks included indeed, actually, the whole Old Town is modeled in 3D. :)
Image
MilonRouge
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 3
Joined: Saturday 26 Jun 2021, 20:18
Name: MilonRouge

Re: EPKK Krakow MSFS

Post by MilonRouge »

Yay! Super excited to get this :D
FartingZombie
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 9
Joined: Monday 28 Jun 2021, 22:28
Name: Paweł
Location: Reykjavik

Re: EPKK Krakow MSFS

Post by FartingZombie »

Witam! :) Zakupiłem dziś lotnisko w Krakowie, natomiast po zainstalowaniu i odpaleniu scenerii na płycie pojawiły się wygenerowane drzewa (zdjęcie poniżej). Na początku przypuszczałem, że może to być wina któregoś z modów ,które posiadam. Postanowiłem w takim wypadku wyrzucić dosłownie wszystkie mody, zostawiając czystą grę oraz zainstalowany port lotniczy EPKK. Problem natomiast nie zniknął, ani nie zmienił się w żadnym stopniu. Stąd wykluczyłem możliwość niekompatybilności. Chciałbym w takim wypadku zadać pytanie, czy istnieje szansa na to, że wersja wysłana przez producenta na ORBX (na którym kupowałem lotnisko) jest w jakiś sposób błędna lub czy istnieje jakakolwiek inna możliwość występowania tego błędu? Byłbym wdzięczny za odpowiedź i próbę przeanalizowania problemu oraz potencjalne rozwiązanie :)

Image
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6259
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: EPKK Krakow MSFS

Post by DD Stanislaw »

Witam.
O, bardzo ciekawy efekt :twisted:
To, że to przez ORBX, nie powinno mieć na nic wpływu, generalnie pliki są te same.

Mieliśmy trochę podobny raport, dotyczący co prawna lotniska Narita, ale również pojawiały się tam drzewa. Na razie zgłosimy to do Asobo i będziemy monitorować problem. Na dany moment nie mam niestety rozwiązania ad hoc, jest to też pierwsze zgłoszenie tego typu. Pozostańmy w kontakcie, spróbujemy rozwiązać problem na tyle szybko na ile będziemy w stanie.
Image
User avatar
Er!k
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 24
Joined: Sunday 16 Jun 2013, 10:58
Location: The Netherlands

Re: EPKK Krakow MSFS

Post by Er!k »

Hi DD team, a small suggestion. Would it be possible to add a star symbol to EPKK airport? Currently a star is placed at EPKC only, so when zooming out you only see that airport.
Star.png
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
FartingZombie
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 9
Joined: Monday 28 Jun 2021, 22:28
Name: Paweł
Location: Reykjavik

Re: EPKK Krakow MSFS

Post by FartingZombie »

DD Stanislaw wrote: Tuesday 29 Jun 2021, 03:03 Witam.
O, bardzo ciekawy efekt :twisted:
To, że to przez ORBX, nie powinno mieć na nic wpływu, generalnie pliki są te same.

Mieliśmy trochę podobny raport, dotyczący co prawna lotniska Narita, ale również pojawiały się tam drzewa. Na razie zgłosimy to do Asobo i będziemy monitorować problem. Na dany moment nie mam niestety rozwiązania ad hoc, jest to też pierwsze zgłoszenie tego typu. Pozostańmy w kontakcie, spróbujemy rozwiązać problem na tyle szybko na ile będziemy w stanie.
Jasne, nigdzie nie znikam i też z chęcią będę śledził jak będzie się rozwijać sprawa, bo błąd chociaż lekko irytujący to stosunkowo ciekawy :lol:
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3365
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: EPKK Krakow MSFS

Post by Martin_Starski »

Er!k wrote: Tuesday 29 Jun 2021, 13:30 star symbol to EPKK airport
It's noted on to-do list - thanks.
FartingZombie wrote: Tuesday 29 Jun 2021, 18:22 lekko irytujący
Delikatnie mówiąc... W każdym razie próbujemy zrozumieć przyczynę problemu, tym bardziej że ma miejsce w indywidualnych przypadkach. W Naricie problem pojawiał się po przylocie na lotnisko u dwóch użytkowników. Tutaj już po załadowaniu się na scenerię?
Post Reply