EPGD Gdansk MSFS

Latest version: v1.2 (2023)

Post Reply
Waterv74
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 7
Joined: Friday 15 Sep 2023, 04:40
Name: Tomek

Re: EPGD Gdansk MSFS

Post by Waterv74 »

Dzień dobry, mam problem z EPGD zakupionym poprzez ORBX, problem dotyczy konfiguratora, po zainstalowaniu do folderu symulatora "comunity", domyślnie konfigurator ustawiony jest na brak: statyczne samoloty i włączone trzy opcje: ludzie 3D, statyczne samochody i VDGS, niestety po uruchomieniu Msfs 2020, nie działa żadna z tych opcji, czy jest włączona, czy też nie, przełączanie z on na offf i odwrotnie nic nie zmienia, nie ma ani statycznych samolotów, ani ludzi, samochodów, ani VDGS. Jeżeli jednak zainstaluje do zewnętrznego folderu, to domyślnie widać tylko statyczne samoloty, reszta jest wyłączona. Podsyłam jak wyglądają foldery z bgl-ami, po instalacji do folderu zewnętrznego i jak to wygląda w MSFS. Będę wdzięczny za ewentualne podpowiedzi.


Zrzuty ekranu:

https://zapodaj.net/plik-11mc2E1dut

https://zapodaj.net/plik-JoUTEz8b7L

https://zapodaj.net/plik-oV1tegmtba

Pozdrawiam, Tomek
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3402
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: EPGD Gdansk MSFS

Post by Martin_Starski »

Dzien dobry, ORBX ma swoj wlasny installer na bazie naszych plikow zrodlowych - nie mamy na niego bezposredniego wplywu.

Czy probowal Pan zglosic problem na forum ORBX? Podejrzewam, ze oni musza dokonac jakichs modyfikacji po swojej stronie.
Waterv74
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 7
Joined: Friday 15 Sep 2023, 04:40
Name: Tomek

Re: EPGD Gdansk MSFS

Post by Waterv74 »

Zgłoszę, ale rozumiem, że z tych zrzutów ekranu wychodzi, że takie nazewnictwo plików i ich ilość jest Ok?
Napisałem tutaj ponieważ w tym programie ORBX w zakładce z zakupionym EPGD, pomoc techniczna przekierowuje, na to właśnie forum, a nie do ich pomocy / wsparcia.

Z uszanowaniem, Tomek
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3402
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: EPGD Gdansk MSFS

Post by Martin_Starski »

Nazewnictwo wyglada poprawnie.

Trudno nam cokolwiek doradzic, bo w przypadku Orbx jest osobny control panel, ktory powinien zarzadzac poszczegolnymi opcjami, a nasze pliki powinny to umozliwiac. Nie mamy do tego wgladu i nie jestesmy w stanie nic zmienic bez udzialu Orbx.

Zakladam, ze sceneria zostala zainstalowana w default'owej lokalizacji. Jedyne co mnie zastanawia to to, ze jak do tej pory nikt nie zglaszal nam podobnych problemow :roll: Moze warto sprobowac jeszcze raz zainstalowac scenerie "na czysto". Mozna tez sprobowac przeprowadzic po instalacji standardowa procedure w przypadku problemow w MSFS, czyli: a) usunac tzw. rolling cache, b) usunac i odbudowac SceneryIndexes i upewnic sie, ze nasza sceneria masz wyzszy priorytet wykorzystujac tzw. "scenery package order", ale bardziej sklanialbym sie ku problemowi z control panelem lub instalatorem Orbx.
Waterv74
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 7
Joined: Friday 15 Sep 2023, 04:40
Name: Tomek

Re: EPGD Gdansk MSFS

Post by Waterv74 »

Szanowny Kolego, oczywiście wykonałem te kroki, oczywiście wyczyściłem w aplikacji ORBX folder pobrane i backUP, gdyby to pomogło - nie prosiłbym o pomoc w związku z wydaniem 116 zł. System na bieżąc aktualizowany, postawiony tylko i wyłącznie pod MSFS 2020, mam wszystkie Wwasze lotniska, EpKK w MS story, reszta przez Simmarket, a tu takie coś. Proszę nie pisz, że to ORBX albo jego instalator, konfigurator jest zły, produkt jest Wasz i oczekuję od Was rozwiązania tego problemu.

Zakladam, ze sceneria zostala zainstalowana w default'owej lokalizacji. Jedyne co mnie zastanawia to to, ze jak do tej pory nikt nie zglaszal nam podobnych problemow :
czuje się winny, przepraszam

może kupię jeszcze raz przez ms story - a nie czekaj, tam też pewnie nie odpowiadacie za i dla czego, szkoda
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6267
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: EPGD Gdansk MSFS

Post by DD Stanislaw »

Szanowny Kliencie,
Produkt został sprawdzony i poza odwróconym działaniem opcji "Static aircraft" w instalatorze ORBX, co zostało przed chwilą zgłoszone, wszystkie pozostałe opcje działają prawidłowo. Jeśli na komputerze Użytkownika produkt jednak nie działa prawidłowo, istnieje zawsze opcja zwrotu do sklepu, gdzie produkt został kupiony, i odzyskanie 116zł. Jeśli możemy jeszcze pomóc w jakiejś innej kwestii technicznej, zapraszamy do kontaktu.

Image
Image
Image
Image
Image
Waterv74
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 7
Joined: Friday 15 Sep 2023, 04:40
Name: Tomek

Re: EPGD Gdansk MSFS

Post by Waterv74 »

Szanowny Twórco,
proszę zrozumieć moją irytację, sprawdziłem wszystkie opcje włączone i wyłączone już wcześniej i to w jaki sposób wpływają one w MSFS 2020. Dzisiaj usunąłem EPGD, zainstalowałem ponownie i u mnie wygląda to tak jak na poniższych zrzutach ekranu, czyli nie tak jak powinno to wyglądać. Nie zamierzam niczego zwracać, nie wiem dlaczego akurat tak się dzieje, nigdy nie miałem żadnych problemów z Waszymi sceneriami, tym bardziej jestem zdziwiony, że coś takiego ma miejsce. Następnym razem kupię Wasz produkt w sklepie, który będzie oferował Wasz instalator. Sprawę uważam za zakończoną.
Z uszanowaniem, Tomek.

Konfigurator:
https://zapodaj.net/plik-e5sTJyOGVy

Katalog:
https://zapodaj.net/plik-6n1aTzeSNH

Msfs 2020:
https://zapodaj.net/plik-yIfSTqpKCE
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3402
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: EPGD Gdansk MSFS

Post by Martin_Starski »

Proszę wybaczyć ale posądzanie nas o brak chęci wsparcia jest po prostu niesprawiedliwe. Sugestia odnośnie zgłoszenia tematu na forum Orbx wynika z faktu, że tylko Orbx może wprowadzić ewentualne zmiany a w przypadku naszego instalatora wszystko działa poprawnie. My rzeczywiście jesteśmy twórcami scenerii, ale w przypadku Orbx czy MS Store, nasze pliki są zarządzane przez aplikacje owych sprzedawców. Z naszej strony nie było żadnych złych intencji.
Waterv74
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 7
Joined: Friday 15 Sep 2023, 04:40
Name: Tomek

Re: EPGD Gdansk MSFS

Post by Waterv74 »

Dobry wieczór,
Panie Martinie, chciałbym Pana przeprosić, za to jak zareagowałem na Pana próby pomocy, mój błąd (nad/reakcja niepotrzebne słowa), przepraszam. ORBX również odpowiedział, zmienił konfigurator, ale ludzi w terminalu dalej u mnie nie ma, nieważne. Cieszy mnie fakt, że jako twórcy, dajecie możliwość wyboru nam użytkownikom, co ma być w scenerii. Bardzo to sobie cenie.

Do Pana Stanisława, szanowny kolego, skoro mamy takie same scenerie, to skąd u licha u Ciebie na zrzutach ekranu ten TANKER - bo u mnie go nie ma:

https://zapodaj.net/plik-0mc5iWOUVR

Z uszanowaniem, tomek
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3402
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: EPGD Gdansk MSFS

Post by Martin_Starski »

Waterv74 wrote: Saturday 23 Sep 2023, 19:31 ORBX również odpowiedział, zmienił konfigurator, ale ludzi w terminalu dalej u mnie nie ma, nieważne.
Myślę że warto to z nimi jeszcze poruszyć aby cała funkcjonalność scenerii była dostępna.

Co do tankera - to powinien on tam być. Czy sceneria u Ciebie wygląda tak jak na naszej stronie produktowej? https://www.drzewiecki-design.net/prodEPGD_MSFS.htm
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6267
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: EPGD Gdansk MSFS

Post by DD Stanislaw »

Być może zainstalowane są 2 scenerie tego samego lotniska?
Image
sq5pgl
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 2
Joined: Thursday 05 Oct 2023, 18:08
Name: Zibi

Re: EPGD Gdansk MSFS

Post by sq5pgl »

Witam

a ja mam problem z instalacją, dwa razy ściągałem i wyskakuje konikat jak na foto. Oczywiście verfikacja nic nie daje
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3402
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: EPGD Gdansk MSFS

Post by Martin_Starski »

sq5pgl wrote: Thursday 05 Oct 2023, 18:10 a ja mam problem z instalacją,
Z tego co widzę to zakup był przez Orbx i instalacja odbywa się również poprzez moduł instalacyjny Orbx. Czy problem został już do nich zgłoszony?
sq5pgl
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 2
Joined: Thursday 05 Oct 2023, 18:08
Name: Zibi

Re: EPGD Gdansk MSFS

Post by sq5pgl »

Tak, zakup przez Oebx.
Wydaje mi się, że to problem po ich stronie ponieważ zrywało połączenie z serwerem, a o wolnym transferze nie wspomnę. W nocy zassało do końca.

Teraz tylko testować i się cieszyć.
Dziękuję za odpowiedź
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3402
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: EPGD Gdansk MSFS

Post by Martin_Starski »

Super że się udało - miłego testowania/oblatywania 8)
Post Reply