EPWR Wrocław MSFS

Latest version: v1.0 (2023)

User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6267
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

EPWR Wrocław MSFS

Post by DD Stanislaw »

EPWR Wrocław MSFS for Microsoft Flight Simulator by Drzewiecki Design

Product description:
http://www.drzewiecki-design.net/prodEPWR_MSFS.htm

Image Image Image
Image
jazzmanPL
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 4
Joined: Wednesday 18 Jul 2018, 14:32
Name: Darek

Re: EPWR Wrocław MSFS

Post by jazzmanPL »

Witam,
Po 3 godzinach walki, dzisiaj odpuszczam. Nawiązując do wczorajszej konwersacji w zakazanych mediach :), wydaje mi się, że instalator został źle skompilowany. Wyskakują mi błędy dot. decompression output. Ściągałem plik z simmarketu kilka razy i dalej klapa.

Pozdrawiam :)
pvrlpe
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 9
Joined: Friday 05 Nov 2021, 17:24
Name: Kamil

Re: EPWR Wrocław MSFS

Post by pvrlpe »

Testując waszą scenerie, jestem pod wrażeniem. Często bywam na lotnisku we Wrocławiu i wszystko wygląda as real as it gets.
Prosiłbym również o naprawę kolizji, ponieważ pasażerowie GSX lewitują (nie, to nie wina profili Cartayna i to również nie naprawi problemu)
https://imgur.com/a/Q9HIJ08
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6267
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Re: EPWR Wrocław MSFS

Post by DD Stanislaw »

pvrlpe wrote: Saturday 21 Oct 2023, 22:09 Testując waszą scenerie, jestem pod wrażeniem. Często bywam na lotnisku we Wrocławiu i wszystko wygląda as real as it gets.
Prosiłbym również o naprawę kolizji, ponieważ pasażerowie GSX lewitują (nie, to nie wina profili Cartayna i to również nie naprawi problemu)
Dzięki. Cartayna nie raportowała tego jako błędu, więc zapewne rozwiązali to jakoś inaczej.
jazzmanPL wrote: Saturday 21 Oct 2023, 21:29 Nawiązując do wczorajszej konwersacji w zakazanych mediach :), wydaje mi się, że instalator został źle skompilowany.
Na zrzucie ekranowym nie było mowy o decompression error:

Image

Chodzi raczej o to, że plik nie może zostać nadpisany (zapisany) z jakiegoś powodu. Moim zdaniem podana jest błędna ścieżka do instalacji i instalator nie może do niej dotrzeć.

Instalator szuka folderu Community, wykorzystuje do tego plik UserCfg.opt , który znajduje się w C:\Users\[username]\AppData\Roaming\Microsoft Flight Simulator , ostatnia linia na dole, np.:
InstalledPackagesPath "D:\MSFS"

Warto zerknąć, gdzie instalowane są inne dodatki i który folder Community faktycznie jest aktywny. Jeśli faktycznie poprawna ścieżka to ta ze zrzutu ekranowego (w co wątpię), obejdziemy to inaczej.

1. Proszę skopiować sobie gdzie wpis InstalledPackagesPath "(aktualnie podana ścieżka)", na przykład do notatnika
2. Usunąć ścieżkę z pliku UserCfg.opt, czyli wpis będzie wyglądał tak: InstalledPackagesPath ""
3. Uruchomić instalator - poprosi on o ręczne podanie ścieżki do głównego folderu MSFS (powinny się w nim znajdować foldery Community i Official)
4. Zakończyć instalację
5. Przywrócić oryginalny wpis do pliku UserCfg.opt
Image
pvrlpe
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 9
Joined: Friday 05 Nov 2021, 17:24
Name: Kamil

Re: EPWR Wrocław MSFS

Post by pvrlpe »

Dzięki. Cartayna nie raportowała tego jako błędu, więc zapewne rozwiązali to jakoś inaczej.
Cartayna trochę idzie na łatwiznę (nie tworzą osobnych deboarding/boarding waypoints), dlatego myślę że nie zgłosili :)
jazzmanPL
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 4
Joined: Wednesday 18 Jul 2018, 14:32
Name: Darek

Re: EPWR Wrocław MSFS

Post by jazzmanPL »

Hej,

Próbowałem zmianę ścieżki w usercfg.opt już wczoraj. Ten temat jest mi już dobrze znany. I ok - instalator ruszył, natomiast przy rozpakowywaniu wywalało kilkukrotnie błędy jak z dołączonego obrazka. Tak tylko dodam, że jest to pierwszy tego typu case bo usercfg.opt zawsze pomagał (najcięższym przypadkiem było pmdg i dc6, gdzie developer wpadł w zamkniętą pętlę, czym zrazili mnie do siebie całkowicie, pomijajac już ich złodziejską politykę, ale to oczywiście temat na inną dyskusję).
Obrazek wysyłam w wiadomości jak wczoraj.

Pozdro and BR,

Darek
jazzmanPL
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 4
Joined: Wednesday 18 Jul 2018, 14:32
Name: Darek

Re: EPWR Wrocław MSFS

Post by jazzmanPL »

Problem jest tego typu, że nawet pomimo zmiany ścieżki w usercfg.opt, instalator i tak wymusza zainstalowanie w domyślnym folderze community. Można w usercfg.opt p=wpisywać cokolwiek, instalacja i tak idzie do domyślnego foleru community :)
pvrlpe
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 9
Joined: Friday 05 Nov 2021, 17:24
Name: Kamil

Re: EPWR Wrocław MSFS

Post by pvrlpe »

Jeszcze polatałem i posprawdzałem - kilka kolizji jeszcze występuje oprócz tamtego (np. przy gate'ach)
https://imgur.com/a/b52XpRX
michaleppo
2-4 posts
2-4 posts
Posts: 2
Joined: Tuesday 27 Jun 2023, 16:07
Name: Michal

Re: EPWR Wrocław MSFS

Post by michaleppo »

W porównaniu do F2H to niebo a ziemia!
Teraz czas na EPPO tam to jest dramat.
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3402
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: EPWR Wrocław MSFS

Post by Martin_Starski »

jazzmanPL wrote: Sunday 22 Oct 2023, 10:08 instalator i tak wymusza zainstalowanie w domyślnym folderze community.
No, ale takie też jest założenie - instalacja ma mieć miejsce do głównego folderu Community. Nadal pojawia się ów błąd? Jeżeli tego typu komunikaty pojawiają się także w przypadku innych dodatków, to znaczy że setup nie jest do końca prawidłowy.
michaleppo wrote: Sunday 22 Oct 2023, 15:14 W porównaniu do F2H to niebo a ziemia!
Bardzo miło nam to słyszeć - każdy taki projekt to konkretna inwestycja i ogrom pracy wielu zaangażowanych osób.
User avatar
Er!k
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 24
Joined: Sunday 16 Jun 2013, 10:58
Location: The Netherlands

Re: EPWR Wrocław MSFS

Post by Er!k »

I just landed into Wrocław and it looks great. However I noticed that after landing ATC does not give me an option to ask for a parking spot. Also I noticed that AI (Ryanair 737) disappeared after landing. I suspect the parking spot radius is too small? Can you please check?
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3402
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: EPWR Wrocław MSFS

Post by Martin_Starski »

Hi, we didn't observe a similar problem during our testing phase. Can you provide more details? What kind of plane? Which runway was used for landing?
We are pretty sure that the stands have enough space.
epgd
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 25
Joined: Wednesday 04 Jul 2018, 22:03
Name: epgd

Re: EPWR Wrocław MSFS

Post by epgd »

Witam,
po pierwsze sceneria jest rewelacyjnie zrobiona- chyba najlepsze Wasze wydanie...
kilka uwag..

1-FSLTL - samoloty po wylądowaniu i opuszczniu pasa ( z obu kierunków ) zatrzymują się i już nie ruszają dalej po taxiway....
2-czy możecie zmusić samoloty FSLTL, które kołują na start, aby zjechały w prawo i DOJECHAŁY na początek pasa do wykonania zakrętu, w tej chwili zakrecają po trawniku, żeby ustawić się do startu... ( to samo jest na EPGD )
3-czy możecie popracować jednak nad urealistycznienieniem wszelakich malowań, onakowań, pasów, lini, itd.. zeby były badziej wytarte, zabrudzone, plamy oleju, itd itd... tegop barkuje we wszystkich Waszych sceneriach...
4- wydaje mi się, że modele ludzi naprawdę mogłyby być lepiej zrobione... szczególnie twarze.... jak oglądam np. scenerie iniBuilds.... ich modele są naprawdę wspaniałe... Wasze są ...sami wiecie jakie....

ogólnie sceneria naprawdę czapki z głów... pozdrawiam serdecznie
M.
User avatar
Martin_Starski
200+ posts
200+ posts
Posts: 3402
Joined: Monday 24 Sep 2012, 11:11
Name: Marcin
Location: Warszawa

Re: EPWR Wrocław MSFS

Post by Martin_Starski »

epgd wrote: Thursday 26 Oct 2023, 23:18 sceneria jest rewelacyjnie zrobiona- chyba najlepsze Wasze wydanie
Bardzo jest nam miło to słyszeć.
epgd wrote: Thursday 26 Oct 2023, 23:18 1-samoloty po wylądowaniu (..) zatrzymują się i już nie ruszają dalej po taxiway.
2-czy możecie zmusić samoloty FSLTL,
Podczas naszych testów żadne z powyższych anomalii nie występowały, przy czym nie robimy testów z FSLTL. Czy z default AI dzieje się u Ciebie to samo?
epgd wrote: Thursday 26 Oct 2023, 23:18 popracować jednak nad urealistycznienieniem wszelakich malowań, onakowań, pasów, lini, itd.
Zanotowane - sprawdzimy możliwości.
epgd wrote: Thursday 26 Oct 2023, 23:18 modele ludzi naprawdę mogłyby być lepiej zrobione
Wiele modeli moglibyśmy zrobić w znacznie wyższej jakości, ale nie możemy zapomnieć o wydajności, szczególnie dla użytkowników z nieco słabszą specyfikacją sprzętową.
User avatar
Er!k
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 24
Joined: Sunday 16 Jun 2013, 10:58
Location: The Netherlands

Re: EPWR Wrocław MSFS

Post by Er!k »

I arrived using the A32nx (A320neo), and ATC did not give me any option to park. For AI I tried both FSLTL and AIG: but aircraft disappeared after landing. Can you please say which radius (in meters) you used for the parkings? Also are all taxiways connected?
Post Reply