EPWA Warsaw Chopin Airport X

Latest version: v1.97 (2020)

Post Reply
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6267
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

luko wrote:jak rozumiem, to osoba od SODE?
Tak, jest jego autorem.
Image
Marek2704
26-49 posts
26-49 posts
Posts: 49
Joined: Friday 27 Sep 2013, 22:16
Location: Hatfield, UK

Post by Marek2704 »

bmiku wrote:Witam
Poniższa Scenerie lotniska zakupiłem na PCaviator. W dniu wczorajszym ściągnąłem plik i nadal jest to wersja 1.4

Czy mam się w tej kwestii kontaktować bezpośrednio z pcaviator czy zadziałacie w temacie?

Pozdrawiam Bartosz
Oba PCAviatory - amerykański i australijski, mają, jak to się mawia na Śląsku, rułę i piec, czyli aktualizują pliki na swoich serwerach ze sporym opóźnieniem. Oba jednak szybko reagują na maile klientów z informacją o nowej wersji. Szkoda tylko, że sami musimy im o tym przypominać :twisted:
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6267
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Zawsze można korzystać z usług Simmarketu, na którym aktualizacje i nowe produkty pojawiają się w ciągu godziny. :twisted:
Image
skipy
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 5
Joined: Friday 12 Sep 2014, 20:55
Location: LYON,FRANCE

Post by skipy »

DD Stanislaw wrote:This product has been updated to v1.5 . Changes in the new version:
- SODE v1.3 compatibility
- New buildings added (including new radar)
- New P3Dv2/v3 lighting system (fog shimmering fix)
- FPS improved
- Some apron signs updated (green taxiways)

IMPORTANT!
Customers should follow the steps given during the install. The old version does not need to be removed but customers must manually remove 2 files and 1 folder:

FS Folder\SODE\cfg\Drzewiecki Design.sdx
FS Folder\SODE\sdx\EPWA_X.sdx
FS Folder\SimObjects\Misc\DrzewieckiDesign_EPWA
Hello. Can't find v1.5 on my Aerosoft shop account? Only the v1.4. Any problem?

Thanks. Skip.
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6267
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Yes - Aerosoft is always very slow with updating products.
Image
luko
13-25 posts
13-25 posts
Posts: 13
Joined: Friday 18 Dec 2009, 18:05
Location: Warsaw, Poland

Post by luko »

DD Stanislaw wrote:To poczekajmy na Jeffreya.
problem prawdopodobnie w pliku DLL.XML

Znajduje się w nim ścieżka:
<Launch.Addon>
<Name>SODE DLL</Name>
<Disabled>False</Disabled>
<ManualLoad>False</ManualLoad>
<Path>F:\Steam\steamapps\common\FSX\SODE\SimObjectAnimationModule.dll</Path>
</Launch.Addon>

To pozostałość po wersji SODE z wcześniejszych wersji EPWA X.

...natomiast SODE znajduje się teraz w innym katalogu...zgadza się?
Może trzeba wyciąć tę sekcję z pliku DLL.XML i ponownie zainstalować SODE oraz EPWA?
Glasek
0-1 posts
0-1 posts
Posts: 1
Joined: Monday 21 Mar 2016, 18:11
Location: Świdwin, Poland

Post by Glasek »

Witam, mam problem z zainstalowaniem Lotniska Chopina w Warszawie, w linku zawarłem zdjęcie błędu, proszę o pomoc. Scenerię zakupiłem na stronie www.SimShack.net, jako pobranie natychmiastowe. Proszę o odpisanie, bardzo zależy mi na tej scenerii.

file:///C:/Users/admin/Desktop/Bez%C2%A0tytu%C5%82u.png

W LINKU JEST ZDJĘCIE MOJEGO BŁĘDU
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6267
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Witam.
Z racji tego że zdjęcie się nie wyświetla (błędny link) proszę podesłać na maila.
Image
HansW
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 12
Joined: Saturday 06 Dec 2014, 12:56
Location: Hannover, Germany

Post by HansW »

DD Stanislaw wrote:Yes - Aerosoft is always very slow with updating products.
What about PC Aviator in the U.S.? Can you enforce them to give us updates of your sceneries?

Regards
Hans
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6267
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Negative, I cannot enforce any resellers. You really need to contact them directly.
Image
abbey
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 5
Joined: Sunday 03 Jan 2016, 22:25
Location: Warsaw

OOM poraz kolejny

Post by abbey »

Drodzy forumowicze,
Nie jestem w stanie sobie poradzić z problemem OOM na EPWA. Tzn. za każdym razem próbując "wylądować" na EPWA pojawia się komunikat OOM i wywala FSX. Zaznaczę że problem pojawia się tylko na EPWA i tylko przy lądowaniu. Przy starcie z EPWA nie ma OOM.
OOM nie pojawia się innych pozostałych lotniskach. Zauważyłem że zbliżając się do EPWA wzrasta VAS do 3,4 a tuż przed progiem pasa 3,9. Na innych lotniskach VAS waha się w granicach od 1,8 do 2,9. Poczyniłem wszystkie zalecenia związane z próbą zniwelowania OOM. Wiem że raczej nie jest to problem sprzętowy a softwerowy. Może ktoś zna sposób rozwiązania problemu ?

Drugie pytanie dotyczy intensywności świecenia świateł podejścia do lądowania na EPWA które u mnie wręcz oślepiają. Czy można zmniejszyć natężenie świateł podejścia do lądowania na EPWA ? Szczególnie chodzi o oświetlenie "białe" krawędziowe i w osi pasa.

Z góry dziękuję za podpowiedź.

Parametry sprzętu i dodatki:
1. i7 4790K 4.0
2. 32 GB
3. SSD 500 + HDD 2T
4. Geforce Ti 980
5. 34" Samsung
6. EPWA W Ch Airprort
7. WarsawCity X
8. Polish AirPort vol.1
9. ORBX Base, FTX Vector, FTX Open
10 FS Global Ultimate
11. REX TD with SC+ASNext
12. PMDG737NGX
13. Night Environment Poland
i wiele lotnisk.
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6267
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Witam.
Co do świateł to prawdopodobnie włączona jest opcja bloom.
Co do OOM to czy jest zainstalowany Lite texture pack? 3,4 VASu to wręcz nieprawdopodobne wartości, nawet dla tego lotniska.

Sprzęt jak najbardziej w porządku - jedyna rzecz to ogólne zalecenie aby "wiele lotnisk" nie było aktywnych jednocześnie - najlepiej aktywować te, które będą potrzebne do przelotu a nie 150 innych scenerii przy okazji. FS ładuje nie tylko te, na których wykonuje się operacje i może z tym być związane to, że właśnie po trasie wywala się OOM a nie przy starcie.
Image
abbey
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 5
Joined: Sunday 03 Jan 2016, 22:25
Location: Warsaw

Post by abbey »

Witam,
Dziękuję za odpowiedź. Jestem w trakcie prób różnych trybów ustawień scenerii. Na razie nic z tego nie wychodzi VAS na EPWA po wczytaniu lotniska 3,4. Na innych 1,9-3,0 max.
Spróbuję odinstalować Night Environment Poland , może to powoduje problem ?
Jeśli mogę dopytać o "wyłączanie" nieużywanych lotnisk. Czy wystarczy odhaczyć scenerię w zakładce Scennery Libary ? Czy może jest jakiś przydatny soft do bezpiecznego włączania i wyłączania nie używanych scenerii ? Co do świateł podejścia, to mam "odznaczoną" opcję Light Bloom w Fsx. Chyba że fsx.cfg trzeba jeszcze coś zmienić. Lite Packa też mam zainstalowanego.

Pozdrawiam
Kamil
User avatar
DD Stanislaw
Administrator
Administrator
Posts: 6267
Joined: Monday 15 May 2006, 10:07
Name: Stanisław
Location: Warsaw, Poland

Post by DD Stanislaw »

Tak, wystarczy odznaczyć ptaszka.

Rozumiem że ten VAS jest razem z Warsaw City X? Bo samo lotnisko nie byłoby w stanie wygenerować takiego VASu. W każdym bądź razie jeśli chodzi o kombo EPWA+Warszawa (co w samo w sobie jest bardzo skomplikowana scenerią) to do optymalizacji polecam przeczytanie tego artykułu: http://drzewiecki-design.net/forum/viewtopic.php?t=337
Image
abbey
5-12 posts
5-12 posts
Posts: 5
Joined: Sunday 03 Jan 2016, 22:25
Location: Warsaw

Post by abbey »

Uparłem się by rozwiązać problem OOM nad naszym rodzimym lotniskiem w Warszawie. Sugerując się wskazówkami, odhaczyłem nieużywane scenerie w Scennery Libaries. Dodatkowo zmieniłem ustawienia Night Environment Poland na Base+0+2. Te wszystkie zabiegi dały jak na razie efekt w postaci VAS na poziomie 3,4 max., przy początkowym 2,7. Więc chyba to dobry kierunek zmian ;) )
Post Reply